Diş protezleri; dişlerin natural görünümüne uyumlu olan özel materyallerle kaplanarak form, şekil ve renk özelliklerinin düzenlenmesi işlemidir. Bu işlem ile geniş diş çürüklerinin, kırılmış dişlerin ya da dolguların, dişlerin eksikliğine bağlı olarak meydana gelen boşlukların tedavileri yapılabilir. Bu durumların yanı sıra, estetik amaçlı planlanan düzenleme işlemlerinde yapılacak değişikliklerin miktarına bağlı olarak çeşitli diş protezi yöntemleri uygulanabilir.

Diş Protezlerinde Uygulanacak Yöntem Nasıl Seçilir?

Diş protezi uygulamalarında tercih edilen tedavi yöntemi; pek çok parametreye bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Dişlerde tedavi yöntemini belirleyen en önemli etkenler; dişlerin sağlık durumu, konumu, komşu dokularla olan ilişkisi ve estetik özellikleridir. Bu özelliklerin yanı sıra protez seçiminde hastanın yüz profili, var olan alışkanlıkları ve protezden fonksiyonel ve estetik beklentileri de büyük önem taşır. Tüm bu parametrelerin değerlendirmesinin sonucunda hastanın dental ve genel sağlığını koruyup destekleyecek tüm ideal tedavi alternatifleri, diş hekimi tarafından hastaya ayrıntılı bir şekilde açıklanır ve tedavide izlenecek yol hasta ile birlikte belirlenir. Diş yapılarına çok yüksek oranda benzeyen üstün estetik özelliklere sahip olmaları ile en sık tercih edilen diş protezleri; zirkonyum diş kaplama, emax kaplama ve dental lamine uygulamalarıdır.

Diş Protezlerinin Avantajları Nelerdir?

Diş protezleri, geniş çürük ya da kırıklara bağlı olarak dayanıklılığını kaybetmiş dişlerin kalan sağlıklı dokularına destek olarak, daha uzun süre fonksiyon görebilmelerini sağlar. Diş eksikliklerine bağlı boşlukların doldurulmasına olanak tanıyarak, eksikliğine bağlı meydana gelen fonksiyon kaybının geri kazanılmasını sağlar. Rutin ağız bakımı düzenli olarak uygulandığında ağız içerisinde uzun bir süre konfor kaybına neden olmadan hizmet verebilir. Ağız içerisindeki estetik ya da fonksiyonel birçok problemin kısa bir sürede, etkili bir şekilde tedavi edilmesine izin verir. İnsan vücuduna uyumlu materyallerle hazırlandığından sağlığa zarar vermeden güvenle kullanılabilir. Diş dokusuna uyumlu yapı ve renk özellikleri sayesinde doğal görünümden ödün vermeden tedavinin gerçekleştirilebilmesine olanak tanır.

Kliniğimiz İzmir diş protezleri tedavilerini size sunar. Siz de Aliağa diş protezleri yaptırmak için aradığım lokasyon diyorsanız, kliniğimizinden randevunuzu kolaylıkla oluşturabilir ve sizin için en ideal diş protezi yöntemini öğrenebilirsiniz.

Randevu için bu numaradan bize ulaşabilirsiniz

Randevu için bu numaradan
bize ulaşabilirsiniz