Ağız sağlığı ve diş hastalıkları alanında hizmet veren kliniğimizde, diş sağlığı teknolojisindeki tüm gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Yenilikçi tedavi yöntemleri ile implant tedavisi, gülüş tasarımı, zirkonyum porselen, lamina, diş beyazlatma, estetik dolgu, kanal tedavisi, diş eti hastalıkları, ağız diş ve çene cerrahisi, diş protezleri, röntgen ve görüntüleme ve ortodonti hizmetleri gibi çeşitli tedavi teknikleriyle sağlıklı bir gülüşe kavuşmanızı sağlıyoruz.

Farklı Tedavi Yöntemleriyle Hizmetinizdeyiz

Farklı tedavi ihtiyaçlarınız için size en uygun tedavi yöntemimizi uyguluyoruz. Eksik dişler için yapay ve ömür boyu kullanılabilen implant tedavisi ile doğal bir görünüme sahip sağlam diş kökleri oluşturuyoruz. İmplant üzerine yerleştirilen protezler ile gerçek diş görünümüne ve işlevine sahip dişler yapıyoruz. Daha iyi bir gülüş tasarımı için ise; herhangi bir sebeple estetik görünmeyen diş ve dişeti yapısını düzeltiyor, gülüşünüzü karakteristik özelliklerinize uygun şekilde sizinle birlikte tasarlıyoruz. Zirkonyum porselen tedavisiyle sağlığını kaybetmiş dişleri hasarlı kısımlardan temizliyor, temizlenen dişin yüzeyini renk geçirgenliğine sahip ısıya dayanıklı bir madde olan zirkonyum ile kaplayarak doğal ve sağlıklı bir gülüşe kavuşmanızı sağlıyoruz.

Yaprak porselen olarak da bilinen lamina tekniğinde ise dişlerin yüzeyini aşındırma yöntemiyle hasarlı kısımlardan temizliyor, diş ölçüsüne göre belirlenen laminaları dişe uygulayarak dişin restorasyonunu gerçekleştiriyoruz. Zamanla çay, kahve ve sigara tüketimine bağlı olarak doğal rengini kaybeden dişleri, diş beyazlatma yöntemi ile daha beyaz, doğal ve parlak bir görünüme kavuşturuyoruz. Dişlerdeki çürüklerin tedavisi için kullanılan dolgu tedavisine estetik dolgu ile farklı bir yaklaşım getiriyoruz. Hastaların diş rengine birebir uyumlu dolgular hazırlayarak doğal diş minesinden ayırt edilemeyen dolgular yapıyoruz. Böylece hastalarımız daha estetik ve doğal bir gülüşe sahip oluyor.

Sağlıklı Bir Gülüş için Tedavilerimiz

Ciddi bir çürüğe ya da enfeksiyona sahip dişinizi onarmak için uygulamış olduğumuz kanal tedavisinde diş sinirini (pulpa tabakasını) çıkarıp dişin oyuğunu detaylıca temizleyerek içerisini dolduruyor, ağır hasarlı dişinizin çekilmeden tedavi olmasını sağlıyoruz. Diş eti hastalıkları için diş etlerinde oluşan diş eti iltihabı veya kanamasını, plak oluşumuna bağlı oluşan hastalıkları ve enfeksiyonları, hastalığın türüne en uygun yöntemler ile tedavi ediyor, dişlerinizi uzun yıllar sağlıkla kullanabilmeniz için tedavi ediyoruz.

Yirmi yaş diş operasyonlarından , doğal ve simetrik görünümler için uygulanan estetik ve restoratif uygulamalara kadar hastalarımızın ihtiyacına en uygun tedavi yöntemini belirleyerek yaşam kalitelerini artırıyoruz. Kaza, sağlık problemleri ya da yaşlanmaya bağlı olarak dişler çeşitli nedenlerden dolayı kaybedildiğinde diş protezleri ile kaybedilen güçlü öğütme fonksiyonunu ağza geri kazandırabiliyor veya estetik görünüm için tercih edilen protezler ile doğal bir gülüşe kavuşmanıza yardımcı oluyoruz.
Röntgen ve görüntüleme ile muayene esnasında gözle görülmesi zor olan kemik kaybı, çürük ya da köklerde yer alan sorunları tespit ediyor ve tespitlere göre gerekli tedavi işlemlerini hızlı bir şekilde başlatıyoruz. Kalıtsal ya da kaza gibi etkenlere bağlı olarak oluşan dişlerin iskeletsel ve dişsel bozukluklarını ve maloklüzyonu ortodontik tedavi ile gidererek sizleri uzun yıllar sağlıkla kullanabileceğiniz estetik dişlere kavuşturuyoruz.
Siz de dişlerinizin bakım ve tedavisini uzman ekibimizden destek alarak yaptırmak isterseniz, ağız ve diş sağlığınız için bizleri arayıp randevu oluşturabilir veya kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.