Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı, olumsuz estetik görünüme yol açan diş ve diş etleri üzerinde, hastanın yaşına ve fiziksel özelliklerine göre özgün bir şekilde doğal ve estetik bir gülüş sağlanmasına yönelik yapılan uygulamalardır.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır? Hangi Tedavi Yöntemleri Uygulanır?

Estetik gülüş tasarımında tek bir tedavi yönteminden bahsedilemez, kişiye özel olarak yapılan bir takım tedavi çeşitleri vardır. Her bireyin tedaviden beklentisi ve fiziksel özellikleri farklı olduğu için gülüş tasarımı amacıyla yapılan uygulamalar da farklılık göstermektedir. Tedavi sürecinde hastanın yaşı, cinsiyeti, dudak şekli, yüz hatları ile birlikte istek ve beklentileri gibi faktörler önemli bir yer tutmaktadır. Estetik bir gülüşe kavuşmak  amacıyla kliniğe başvuran hastanın istek ve beklentileri öğrenildikten sonra hastanı çene modelleri ve ağız içi fotoğrafları üzerinde yapılan incelemelerle problemler saptanır. Dişlerin görünümü yani beyaz estetik ve diş etlerinin oluşturduğu bölgenin görünümü yani pembe estetik değerlendirilir. Radyografik incelemeler yapılır. Estetik bir gülüş için dişlerin ağız içinde olması gereken dizilimine karar verilir. Hastanın ihtiyacına göre uygulanacak tedavi yöntemleri hekim tarafından belirlenir. Yapılacak ilk işlem dişlerdeki çürüklerin ve varsa diş eti rahatsızlıklarının tedavisini tamamlamaktır. Ardından estetik amacıyla uygulanabilecek yöntemler arasında gingivektomi gibi diş eti estetiğini sağlamaya yönelik işlemler ve pembe estetiğin sağlanması, diş beyazlatma yöntemleri, estetik dolgu işlemleri, zirkonyum kaplamalar, laminalar, diş teli tedavisi sayılabilmektedir. Bu yöntemlerden hangilerinin uygulanacağına hastanın ihtiyaçları ve hastaya özel kriterler göz önüne alınarak karar verilmektedir. Tedavi süresi ise kişiye özgü seçilen tedavi yöntemlerine bağlı olarak değişmektedir.

Estetik bir gülüş sağlanması yolunda yalnızca tek bir tedavi yöntemi bulunmadığı için gülüş tasarımı yaş sınırı yoktur, uygulanacak tedaviler zincirine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Diş teli tedavisi, diş taşı temizliği ve ön bölge estetik dolgu gibi uygulamalar ihtiyaca yönelik her yaş grubunda yapılabilmektedir.

Diş renginde, formunda ve dizilimindeki sorunların ortadan kaldırılıp hastanın estetik bir gülüşe kavuşmasını sağlayan gülüş tasarımının en büyük avantajı hastanın öz güvenini artırmasıdır.

Gülüş Tasarımı Kalıcı Mıdır?

Gülüş tasarımı tedavilerinin kalıcılığı sadece hekime değil aynı zamanda hastanın ağız sağlığı ve hijyeni uygulamalarına da bağlı bir durumdur. Tedavi sonrasında hasta diş fırçalama, diş ipi ve ağız gargarası uygulamalarına devam etmeli, 6 aylık diş hekimi kontrollerini ihmal etmemelidir. Doğru tedavi yöntemiyle birlikte, hastanın doğru ağız bakımı sayesinde ömür boyu kalıcı bir estetik gülüşe sahip olması mümkündür.

Kliniğimiz, İzmir gülüş tasarımı uygulamalarına erişebilmeniz ve estetik bir gülüşe ulaşabilmeniz için tüm imkanları size sunmaktadır. Siz de Aliağa gülüş tasarımı hizmetlerinden faydalanmak ve bilgi almak için bize ulaşabilir, hemen muayene randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Randevu için bu numaradan bize ulaşabilirsiniz

Randevu için bu numaradan
bize ulaşabilirsiniz